«100 NON». 2017-2020 рр.

Інформаційно-видавничий, виставковий проєкт «Совіарт». Продюсування дослідження неформального мистецтва в Україні у ХХ столітті, видання монографії Л. Смирної в якості її докторської дисертації і далі, на її основі, продукування серії інформаційних матеріалів для виставкових презентацій у регіонах України з лекціями про нонконформізм в образотворчому мистецтві України.

Враховуючи участь у видавничому проєкті низки робіт із колекції «Совіарт» періоду кінця 50-х і до 2000-х років, цей проєкт отримав і виставкову реалізацію. Проєкт презентовано з 2018 до 2020 року в Києві та Сумах (муніципальна галерея), планується в Чернігові, Черкасах, інших обласних художніх музеях країни (муніципальна галерея), планується в Чернігові, Черкасах, інших обласних художніх музеях країни.

В програмі – виставка робіт видатних українських художників: В.Ламах, Е.Котков, П.Малишко,Т.Сільваші, Н.Денисова, О.Дубовик, О.Бабак, Т.Бабак, О.Волошинов, Л.Яструб, В.Басанець, О.Стовбур, Є.Рахманін, Ф.Тетянич, А.Федірко, О.Рижих, В.Сурмач, П.Бевза, В.Погорєлов, В.Цаголов, О.Маркітан, П.Грицик, П.Бедзір, С.Звягінцев, В.Хомков, В.Ажажа, Я.Левич, О.Павлов, М.Журавель, В.Стрельников, а також презентація однойменної монографії, автор Л. Смирна, доктор мистецтвознавства.

Нонконформізм (англ. non-conformism — «незгода») — незгода, неприйняття або критичне сприйняття норм, цінностей, цілей, панівних у конкретній групі в конкретному суспільстві. В деяких випадках нонконформізмом називають просто готовність індивіда відстоювати свою особисту позицію в тих випадках, коли вона суперечить позиції більшості. Виставка, представлена у галереї, – це такий собі спротив художників 80-90х років ХХ ст. тогочасним умовам життя.

Фактично, монографія і виставка робіт художників, які представлені в монографії, відображає значний зріз історії візуального мистецтва України, особливо цінний, – у зрізі неофіційного українського мистецтва.

Може бути цікавим