ЦСМ "Совіарт"  | Архів  | Головна
 
Ассоциация артгалерей Украины
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Центр современного искусства "Совиарт"

Володимир Товкайло
ТОП-10 (Товкайло: Об’єкти Поклоніння-10)
Живопис
15–29 січня 2009 р.
Відкриття 15 січня о 18.00
ЦСМ «СОВІАРТ»: м. Київ, вул.Андріївський узвіз, 22-А
Зігріває і надихає коньяк FRAPIN
Вхід – вільний

Довідки: 8(050) 495-77-05 www.tovkaylo.com.ua


Олег Сидор-Гібелинда, мистецтвознавець:
«…этот украинский мастер – менее всего идиллик, скорее, непроизвольный философ, вовлеченный в лабиринт проблем микро- и макрокосма, художник, чья сила – в проницательности (при младых-то летах), мудрости, таланте»

Віктор Рунч, скульптор:
«Он, безусловно, творит собственный мир, но удивительнее всего – узнавание вещей обыденных, превращающихся в сокровища на его полотнах»

Олексій Титаренко, мистецтвознавець:
«Владимир Товкайло – «подпольный» светловодский гений»

«Світловодський» - тому, що народився і живе у містечку Світловодськ, Кіровоградської області; «підпільний» - тому, що нікуди не смикається, не мельтешить, іноді не приїздить на відкриття своїх персональних виставок; «геній» - ...
Товкайло – мабуть, останній оповідач історій в наш суєтний вік, останній щирий живописець у наш час. По постійно зростаючому київському фан-клубу Товкайло – така щирість зараз як ковток свіжого повітря.
Але остання виставка неочікувана навіть для самого художника: коли всі навколо стали говорити тільки про гроші, Товкайло підніс купюру до очей і побачив у ній цілий світ. Гроші як предмет містичного споглядання – таке могло прийти в голову тільки йому. Тепер це стало серією картин «Мані-мані» (так-так, під акомпанемент славної компанії Брегович-Кустуріца-Іггі Поп).
Головне «грошової» частини експозиції – однойменна картина - ідол: масонська піраміда, яка облицьована сотнями монет, підтримувана десятками банкнот, на золотому іконописному фоні – сотні грошових символів (наївних! грошових символів)… А в компанії з нею – слав’янські «Святий Червонець», «Дерев’яний» і «Зелений», а також європейськи-орієнтована «AURA EURO”…
Чи не пора (нині своєчасно!), придивитися до грошей і вдуматися в них?! – і тому на виході заклично світиться велике полотно з незавершеним текстом: «Гроші – це…». Де кожному пропонується вписати щось спотворене. Або наївне. І вклеїти щось щедре. Або скупе.

В.Товкайло OUR EUR AURA неоконч В.Товкайло Мани-мани (фрагмент)
ТОП-10 Товкайло Объекты Поклонения


ЦСМ "Совіарт": м. Київ, вул. Андріївський узвіз, 22-а
тел.: (044) 425-2219, тел./факс: (044) 425-1079
e-mail: soviart@iptelecom.net.ua, www.soviart.com.ua

  ЦСМ "Совіарт"  | Архів  | Головна