Анонс  | Прес-реліз  | Фотохроніка ЦСМ "Совіарт"  | Архів  | Карта сайту
11 – 27.03.2008: МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ "НЕЗАЛЕЖНІ ІСТОРІЇ".
Куратор проекта: Лінас Ляндзбергіс.
Художники: Лінас Ляндзбергіс, Вілмантас Марчінкевічіус, Aртурас Євдокімовас

ЦСМ "СОВІАРТ": м. Київ, вул. Андріївський узвіз, 22-а, 1-й поверх
Відкриття 11 березня о 18.00
 

 

МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ "НЕЗАЛЕЖНІ ІСТОРІЇ"

Куратор проекта: Лінас Ляндзбергіс
Художники: Лінас Ляндзбергіс, Вілмантас Марчінкевічіус, Aртурас Євдокімовас

11 – 27 березня 2008 р.
Відкриття 11 березня о 18.00

ЦСМ «СОВІАРТ»: м. Київ, вул.Андріївський узвіз, 22-А


Міжнародний проект “Незалежні історії” – це міждисциплінарний проект, що призначений для поліпшення культурних зв`язків і комунікацій між країнами. Він складається з трьох пов`язаних між собою частин: живопис, відео і аудіо.

Основою проекту обрані атрибути і символи ідентитету, історичної гордості і національної виключності – державні прапори, столиці країн і національні гімни. Імпровізації художників трансформують і своєрідно відображають всі ці об`єкти. Назва проекту підкреслює свободу фантазії художників під час трансформування найважливіших і разом найреспектабільніших державних символів. Це індивідуальні розповіді про державу, її історію, проблеми та радощі.

Прапор Литви пишуть три художники, які обрали по одному кольору і в ньому розповідають свою історію, як кожний розуміє або уявляє собі свою державу, яка вона, яке значення обраного кольору і з чим асоціюється наше перебування у цьому просторі. Інша художня частина проекту, що відбувається у конкретній країні, складається з державного прапору цієї країни, який також, залежно від числа кольорових смуг прапору, створюється учасниками проекту. Художні роботи є великого формату, приблизно 2м ґ 5м, з огляду на масштаб справжнього прапору.

Художні роботи експонуються разом з відеороботами. Відеочастина – це відеопроекції, у яких методом репортажу створені 12-хвилинні фільми, що фіксують “життя” столиць. Відеофільми призначені для першого знайомства з містами. Це своєрідний гід по найбільш відомих, популярних та історичних куточках міста. Це наче туристичний гід, тільки ракурс цих місць і погляд на них встановлюють художники. Вони знімають і трансформують їх за своїм бажанням.

Аудіочастина складається з імпровізацій, що створені на основі національних гімнів. Спеціально для цього проекту запрошений професійний композитор, який створює імпровізації на тему гімну кожної країни, у якій проходитиме проект. Цей відеоряд буде використаний для озвучування відеофільмів.

У кожній країні будуть представлені імпровізації, що написані на основі державних прапорів, і відеофільми, які фіксують “життя” двох столиць у супроводі імпровізацій на тему національних гімнів.

Проект розпочався у 2007 році на 4 Міжнародному Ташкентському бієнале сучасного мистецтва і планується його продовження у найближчі три роки. У 2008 році планується здійснити проект в Україні, Грузії, Польщі, Німеччині, Росії, а у 2009 році - в Латвії, Італії, Франції, Великобританії.

Кожна частина проекту буде зафіксована, будуть видані каталог робіт, DVD, комплект листівок.

Лінас Ляндзбергіс

Цим проектом ЦСМ "Совіарт" продовжує співпрацю з посольством Литовської республіки в рамках програми „Литовських днів в Україні – 2008”, що розпочались.


Иформационная поддержка:
издательство "Совиарт", журнал "Галерея", Артмедиацентр www.soviart.com.ua

ЦСМ "Совіарт": м. Київ, вул. Андріївський узвіз, 22-а
тел.: (044) 425-2219, тел./факс: (044) 425-1079
e-mail: soviart@iptelecom.net.ua, сайт: www.soviart.com.ua

Фотохроніка
Photo-chronicle Photo-chronicle Photo-chronicle Photo-chronicle Photo-chronicle Photo-chronicle
Анонс  | Прес-реліз  | Фотохроніка ЦСМ "Совіарт"  | Архів  | Карта сайту