Анонс  | Прес-реліз  | Ілюстрації ЦСМ "Совіарт"  | Архів  | Карта сайту
Poster 22.03 – 12.04.2007: ПЕТРО БЕВЗА. "IN NATURA". ЖИВОПИС. ДІЇ У ДОВКІЛЛІ. ФОТО
ЦСМ "СОВІАРТ", галерея "Ательє КАРАСЬ": м. Київ, вул. Андріївський узвіз, 22-а, 1-й і 2-й поверхи
Відкриття 22 березня о 18.00 (ЦСМ "СОВІАРТ"), о 19.00 (Галерея "Ательє КАРАСЬ")

 

 
Ассоциация артгалерей Украины
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Центр современного искусства "Совиарт"

ПЕТРО БЕВЗА
"IN NATURA"

22 березня – 12 квітня 2007 р.
Відкриття 22 березня о 18.00

ЦСМ "СОВІАРТ": м. Київ, вул. Андріївський узвіз, 22-А


Виставка Петра Бевзи IN NATURA об’єднала дві виставкові зали - Центр сучасного мистецтва "Совіарт" та галерею "Ательє Карась" - у єдиний експозиційний простір.

Це не перший досвід у творчості художника. У 2001 році художній проект "Перехід" експонувався водночас у Центрі сучасного мистецтва засн. Дж. Соросом та Виставкових залах НСХУ, а у 2004 – виставка Бевзи і Литвиненка "Вільні лани" об’єднала зовнішній і внутрішній простори Музею сучасного мистецтва Паскуарт у місті Біль-Б’єнн (Швейцарія).

Назва виставки IN NATURA несе в собі головну ідею пошуків художника протягом останнього десятиріччя. Магія природи – основа творчості Петра Бевзи, оскільки для нього український краєвид саме те місце у світобудові, де у певний час перетинаються усі смисли. "Довкілля не потребує сторонніх ідей, - вважає художник. – Метою є проявити ті, що існують навколо і задають сенс буттю."

У галереї "Ательє Карась" представлений живопис циклу "Теодозії", над яким автор працював у 2002-2007 роках. Увага до "приватного життя" шмату землі, бажання розгледіти велике у малому є характерною рисою доробку мистця. Кіммерійські схили він сприймає як потужні виклики. Мінливий і самодостатній світ конкретного місця художник перетворює на живописний образ, світ у собі, котрий представляє Природу. До виставки видано каталог "Петро Бевза. Усі Теодозії".

У Центрі сучасного мистецтва "Совіарт" експонуються фотографії дій у довкіллі (лендарту), виконаних у 1998-2006 роках, та три твори художнього проекту "Українізми. Візуальна абетка".

Дії у довкіллі, виконані на Чернігівщині, в Києві, у Карпатах та на острові Сааремаа в Естонії, стали своєрідною візитною карткою Петра Бевзи. Художник використовує реальний пейзаж як головний формотворчий елемент, художній матеріал і об'єкт своїх робіт. Образ твору, реалізованого у природньому середовищі, опирається на взаємодію з конкретним оточенням, яке складовою частиною включається в контекст. Позбавляючи предмет наперед визначеної тілесності, художник намагається проявити його нове, неповторне образне звучання.

У художньому проекті "Українізми. Візуальна абетка" мистець прагне відтворити цілісність і неповторність світосприйняття українців через основні сенси існування – вічні сутності, такі як Любов, Невід’ємне, Ідентичність, Безмір, Потаємне, Своє, Мовчання, Рівновага, Ймовірність. Петро Бевза поєднує образи довкілля (панорамний краєвид) і знаки людського буття (поняття, найбільш актуальні, на думку автора, для українців сьогодні), утверджуючи рівновагу між довкіллям і способом життя в ньому.

Попри розмаїття засобів, пошуки художника в різних ділянках мистецтва складають єдине ціле.

На виставці презентується альбом-монографія "Бевза", у який включені живопис, дії у довкіллі та фрагменти художнього проекту "Українізми. Візуальна абетка".


Інформаційна підтримка:
видавництво "Совіарт", журнал "Галерея", Артмедіацентр www.soviart.com.ua

ЦСМ "Совіарт": м. Київ, вул. Андріївський узвіз, 22-а
тел.: (044) 425-2219, тел./факс: (044) 425-1079
e-mail: soviart@iptelecom.net.ua, сайт: www.soviart.com.ua

 
Ілюстрації

Літера Л. Любов

1. Літера Л. Любов. Художній проект "Українізми. Візуальна абетка"

Біла тінь Боже борони Білий. Відкритий Істота Той, що змінює шкіру

2. Біла тінь. 1998. Фото дії у довкіллі. Федоренків хутір, Варва, Чернігівська область
3. Боже борони. 1998. Фото дії у довкіллі. Тадіївка, Київська область
4. Білий. Відкритий. 2001. Фото дії у довкіллі. За участю Олексія Литвиненка. Східний Бастіон Замку воєводи у Курессааре, Естонія. Міжнародний ленд-арт симпозіум "Відкрите коло"
5. Істота. 2004. Фото дії у довкіллі. Міжнародний ленд-арт фестиваль "Шешори-2004"
6. Той, що змінює шкіру. 2006. Фото дії у довкіллі. Міжнародний ленд-арт фестиваль "Шешори-2006"

Анонс  | Прес-реліз  | Ілюстрації ЦСМ "Совіарт"  | Архів  | Карта сайту