Анонс  | Про виставку  | Фотохроніка ЦСМ "Совіарт"  | Архів  | Карта сайту
150 РОКІВ ІСПАНСЬКОЇ ФОТОГРАФІЇ
ЦСМ "СОВІАРТ", вул. Андріївській узвіз, 22-а.   З 1 по 15 серпня, з 1 по 30 вересня
 
invitation Photo
Photo Photo Photo
Photo Photo
150 РОКІВ ІСПАНСЬКОЇ ФОТОГРАФІЇ

"Лише фото відтворює правду про те, що ті, хто був до нас є такими самими як ми".

Антоніо Муньос Моліна

Ця експозиція присвячена 150-річчю фотографії в Іспанії, від створення першого дагеротипу у Барселоні у 1839, аж до новітніх фотографій дев'яностих, відтворюючи всі епохи: портретне фото, газетна фотографія, пікторалізм, фотоавангард, народне фото, революція в документальній фотографії післявоєнних часів та антропологічний документалізм переходу до демократії. Ця експозиція-подорож історією іспанської фотографії, під час якої ви побачите найчарівніші і найвидатніші образи, створені іспанськими фотографами за 150 років.

Ця експозиція має документальну цінність, є джерелом пам'яті та приголомшуючим відображенням минулого країни, соціальних перетворень, звичок і традицій, народних свят та обрядів.

Більш ніж сто фотографій дозволять нам наблизитися до іспанської дійсності, до подій іспанської історії (карлістські війни, мароканські кампанії, громадянська війна); побачити видатні іспанські обличчя, починаючи з аристократії, найвидатніших митців, інтелектуальної та політичної еліти, аж до облич пересічних перехожих; стати свідком спортивних парадів та великих моментів кориди; побачити глибокі перетворення у країні, будівництво автомагістралей та залізних доріг; історичні зміни, які призвели до завершення процесу демократизації в країні; так само як і глибокі зміни у самій фотографії на порозі цифрової ери.

Ця експозиція є кульмінацією дослідницької роботи, проведеної за останні двадцять років ПУБЛІО ЛОПЕСОМ МОНДЕХАРОМ, який вже зробив великий внесок до історії іспанського фотомистецтва у трьох томах "Джерела пам'яті" та у новому виданні "Історія іспанської фотографії".

Виставка, з дидактичних міркувань, розділена на три частини.

Перша частина присвячена народженню та розвитку фотографії у 19 сторіччі, особливо дагеротипу, калотипу, першим фотографіям зі скляного негативу, першим газетним фото, галерейним портретам та фотографічному розмаїттю, створеному завдяки можливості розмноження фотографій.

Друга частина присвячена еволюції фотомистецтва від 1900 року до кінця громадянської війни. (Вона має розділи, присвячені народному фото, новим портретам, репортерській графіці (особливо часів громадянської війни та пікторалізму).

У третій частині аналізується фотомистецтво часів франкізму, революція у документальній фотографії та її відображення у такому інноваційному русі як Афаль, газетна фотографія під час перехідного періоду, документальне фото 80 років, початок модернізму і постмодернізму та новітня фотографія дев'яностих.

До експозиції включені фотороботи найвидатніших іспанських фотомайстрів, від піонерів дагеротипу і калотипу, основних авторів 19 сторіччя, представників пікторалізму, великих портретистів, майстрів післявоєнних часів, героїв революції документального фото 50-60-их років, авторів 80-их аж до представників молодшого покоління.